Egy lakás hangulatát a burkolatok mellett a falak színe és mintázata határozza meg. Kisebb, sötétebb tereket érdemesebb fehérre vagy világosabb színekre festeni, azonban tágasabb, több fényforrással rendelkező helyiségekben bátran lehet sötétebb színeket is használni. A megfelelő szín egyéniséget kölcsönöz a lakásnak, egy jól megválasztott tapéta ugyanakkor igazi luxusként is hathat.
A kívánt hatás eléréséhez ugyanakkor fontos, hogy olyan szakembereket válasszon, akik egy teljeskörű lakásfelújítás alkalmával egyenletes falfelületeket hoznak létre, és olyan módon mázolják újra régi nyílászáróit, mintha most készültek volna. Kérjen ajánlatot!
Ha elsősorban higiéniai okokból festetné újra lakását, és a falfelületek is jó állapotúak, akkor a tisztasági festés jelenti az ideális választást. Ilyenkor két rétegben festjük le a falakat, általában fehér színnel (bár igény esetén egyedi színek is szóba jöhetnek), így ez a folyamat egyszerűen, gyorsan elvégezhető. A teljes lakásfelújítás során azonban már komplett szobafestésre van szükség, ami két vagy esetenként akár három réteg festék felhordását is igényelheti. Mivel a lakásfelújítás víz-, gáz-, fűtés- és villanyszerelési munkálatokkal is jár, a falsíkok megbontásra kerülhetnek, így a festés előtt vakolást, glettelést, csiszolást, alapozást is végzünk.

Nyílászárók, csövek, fűtőtestek mázolása
A falsíkokba épülő vagy azok mentén húzódó felületek (fűtés- vagy gázcsövek, radiátorok, ajtók, ablakkeretek) mázolása egyrészt az állagmegóvás, másrészt a falak színéhez való igazítás céljából szükséges. A mázolást a felület anyagától függően zománcfestékkel, lakkal, lazúrral vagy páccal végezzük.
A tapétázás esetében szintén nagyon fontosak az alapos előkészületek, hiszen csakis hibátlan falfelületekre kerülhet a tapéta. A felragasztáskor lényeges, hogy résmentesen illeszkedjenek a tapétacsíkok, ezért mindenképpen ajánlott tapasztalt szakemberre bízni a munkát.